FAQ – často kladené dotazy

Diplomovaná dentální hygienistka.
  • Denní 3letá forma
  • Kombinovaná 3,5letá forma
Pro uchazeče čerstvě po maturitě, kteří mají možnost jednoduše do školy dojíždět, je vhodnější forma denní. Pro uchazeče, kteří již pracují v oboru (např. sestra v zubní ordinaci), jsou zaměstnáni ve zdravotnictví v jiném oboru a mají jistotu, že je zaměstnavatel uvolní z jejich pracovních povinností na odbornou praxi, je velmi vhodná forma kombinovaná.
  • V prvním kole do 31. 5. 2024.
  • Další kola budou zveřejněna návazně
  • V řádném termínu pro KOMBINOVANÉ studium 13. 6. 2024.
  • V řádném termínu pro DENNÍ studium 13. 6. 2024.
  • Přijímací zkouška bude mít v případě překročení počtu uchazečů o studium nad hranici 24 (pro obě formy studia zvlášť) podobu testu znalostí z biologie člověka, organické a anorganické chemie a mluvnice českého jazyka (test je napsán v českém jazyce, není možno užívat žádné pomůcky ani pro překlad).
  • Test se skládá z uzavřených otázek s možností výběru pouze jedné správné odpovědi. Test srovná uchazeče do pořadí podle počtu získaných bodů. V případě shody bodového zisku mají jednotlivé části testu váhu od nejvyšší po nejnižší v pořadí biologie > chemie > český jazyk.
Výuka, s výjimkou odborné praxe, probíhá téměř každý pátek.

Máte další dotazy?

• Jak k nám?

SVOŠZ pro dentální hygienistky, s.r.o.

Sekaninova 397/12 Praha 2, 128 00 Česká republika
    Tel: +420 775 336 493